четвер, 22 лютого 2018 р.

«Національно-патріотичне виховання,як засіб формування соціальних та життєвих компетентностей школярів"

 




                                                                Кожен учитель повинен домогтися,

                                                               щоб учень якнайкраще знав близьке,

                                                               дороге йому: Батьківщину і все, що

                                                               її стосується, так само, як уміє
                                                               читати, писати, лічити.
                                                                                                 К.Д.Ушинський
Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.. Одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм. Одним із напрямків патріотичного виховання є краєзнавство.
22 лютого для вчителів початкових класів  Верхнянської  ОТГ було проведено семінар на тему: «Національно-патріотичне виховання,як засіб формування соціальних та життєвих компетентностей школярів». Учасники семінару мали можливість  ще раз пригадати  основні аспекти «Концепції національно-патріотичного виховання»,ознайомитися з сучасними підходами до національно-патріотичного виховання та обмінятися досвідом щодо ефективних форм,засобів та методів по  вихованню справжніх патріотів . Дуже доречною була  екскурсія в Долинський  краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина». Це  один з наймолодших краєзнавчих музеїв Прикарпатського краю. В цьому музеї зібрано  матеріали і предмети з етнографії та культури Бойківщини, Серед матеріалів — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам'ятки ХVI—XVIII століть.
Дякуємо вчителям початкових класів  Довговойнилівського НВК І-ІІІст.,зокрема Романишин Марії Василівні,Романів Галині Михайлівні,Галій Наталії  Іванівні,Синиці Ганні Василівні за організацію семінару.